Consiliul Raional Сălărași

PAGINA OFICIALĂ

La 26 aprilie 2019, în faţa Consiliului raional Călăraşi s-a desfăşurat mitingul consacrat comemorării victimelor lichidării consecinţelor de la avaria din Cernobîl.
La eveniment au participat preşedintele raionului, dl Sergiu Artene, vicepreşedintele raionului, dna Zinaida Bădărău, 

participanţi la lichidarea avariei, văduvele acestora, cât şi societatea civilă.
în cadrul mitingului s-a accentuat că toţi prezenţii sunt recunoscători pentru devotament şi înalt profesionalism manifestat la lichidaea consecinţelor avariei de la Centrala Atomoelectrică din Cernobîl, precum şi pentru consolidarea activităţilor comune în scopul creării sentimentului de siguranţă în societate.
La fine s-au depus flori la Stela eroilor neamului în memoria celor decedaţi la datorie.

 

Căutare pe site

Calendar

Iunie 2026
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Vizitatori

Azi 0

Ieri 12

Săptămînă 0

Lună 132

Total 307944

Raionul Călărași în imagini

Consiliul raional Călărași © 2014. Toate drepturile rezervate.
or.Călărași, str. Biruinței 1, e-mail:consiliu@calarasi.md